/  2008-2009   /  Konkurs Polonistyczny

Konkurs Polonistyczny

W dniu 20.10.2008r. odbył się w naszej szkole I etap Konkursu Polonistycznego zorganizowanego pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Rozpoczął się on o godz.12. Wzięło w nim udział 26 uczniów z klas 5a, 5b, 5c, 6a, 6b, 6c, 6d.
Cel Konkursu Polonistycznego to pogłębianie i rozszerzanie humanistycznych zainteresowań oraz uzdolnień uczniów, rozbudzanie twórczego myślenia, wrażliwości estetycznej, a także rozwijanie umiejętności językowych. Temat przewodni tegorocznego konkursu to – List jako sposób porozumiewania się ze światem, czytelnikiem, samym sobą.
Uczestnicy mieli 60 minut na rozwiązanie 13 zadań konkursowych. Test składał się z dwóch części: I część – sprawdzian literacko- językowy i część II – wypowiedź pisemna w formie listów o przemijaniu zapisanych na liściu klonu i brzozy. Komisja konkursowa w składzie p. Alina Chaberska (przewodnicząca), p. Regina Makowska, p. Anna Kacperska i p. Katarzyna Stryjewska  do kolejnego etapu zakwalifikowała Michaelę Jarosławską i Aleksa Cieśluka z kl.6c oraz Wiktorię Stranz z kl.6b.