/  2013-2014   /  Konkurs Piosenki Dziecięcej

Konkurs Piosenki Dziecięcej

W dniu 24 marca 2014 roku odbyła się II edycja Szkolnego Konkursu Piosenki Dziecięcej pt. „Muzyką i słowem malowane” dla klas 0-III. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: klasowym i szkolnym.  Do etapu szkolnego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. Natalia Pawlak kl.0a-piosenka „Gruszka”
  2. Alicja Gąsiorowska kl. 0b-piosenka „Cytryna”
  3. Zuzanna Kamińska kl.0c-piosenka „Fikający zuch”
  4. Krzysztof Szymborski  kl. 1 a –piosenka „Sport to zdrowie”
  5. Nikola Turkowska kl. 1 b-piosenka „ Sport-skacz do góry”
  6. Olaf Karabin kl. 1 c-piosenka „ Świat woła o pomoc”
  7. Oliwia Jóźwiak kl. 1 d-piosenka „ Maluch wie”
  8. Julita Ryzińska kl. 1 e-piosenka „ Dzień na sportowo”
  9. Gabriela Krysiak kl. 2a-piosenka „ Ruch, ruch, ruch”
  10. Martyna Pajewska kl. 2b-piosenka „ Witaminki”
  11. Karolina Małek kl. 2c-piosenka „ Ruch to zdrowie”
  12. Magdalena Ambroziak   kl. 3a- piosenka„ Na trzepaku”
  13. Paulina Wójcik kl. 3b-piosenka „ Ruch, ruch, ruch”
  14. Izabela Kasperowicz kl. 3c-piosenka „ Piosenka sportowa”
  15. Maria Maraszek kl. 3d-piosenka „ Taniec, muzyka to jest gimnastyka”

Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wokalny, który spotkał się z aplauzem publiczności.

Uczestników etapu szkolnego oceniało jury w składzie: wicedyrektor szkoły- pani Ewa Kiraga, pani Danuta Krysiak- nauczyciel muzyki, pani Beata Dobrzyńska- nauczyciel świetlicy, pan Mariusz Gajewski- nauczyciel muzyki. Konferansjerem była pani Aneta Sybicka, która zapowiadała występy młodych wokalistów.

W czasie przerw , na obrady jury, wystąpił zespół wokalny z kl. 1d i zaprezentował piosenkę pt. „Piosenka o zdrowiu”. Zebrani mieli możliwość podziwiać taniec towarzyski w wykonaniu Zofii Klimczewskiej( ucz.kl. II a), Patrycji Giery(ucz. Kl.1c),Dawida Szczepańskiego(ucz. kl. 2a) i  Jakuba Jędrzejewskiego(ucz. kl. IIa). Następnie zaśpiewała piosenkę o Płońsku Oliwia Sadowska z klasy IIIc. Mała artystka zachęciła zebranych do wspólnego śpiewania.

Komisja oceniająca brała pod uwagę: dobór repertuaru, umiejętności wokalne oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Nagrody otrzymali:

Klasy „0”: Alicja Gąsiorowska-kl. 0b