Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2009-2010   /  Konkurs Ortograficzny „O szóstkę Pani Dyrektor”

Konkurs Ortograficzny „O szóstkę Pani Dyrektor”

W dniu 02 marca 2010 r odbył się w naszej szkole II etap Szkolnego Konkursu Ortograficznego „ O szóstkę Pani Dyrektor” dla klas czwartych. Do ortograficznych zmagań przystąpiło 13 uczniów wyłonionych w I etapie. Tekst dyktanda opowiadał o tajemniczej krainie zabawek. Uczniowie musieli zmierzyć się z pisownią takich wyrazów jak : wiewiórka, papużka, kominiarz, marzenia …

Najlepszymi okazali się :

Weronika Piotrowska z kl. IV d

Rafał Kępczyński z kl. IV a

Tego dnia z ortografią zmierzyli się także najlepsi uczniowie klas szóstych. Tekst pt. „ Zagubiony” dotyczył wędrówki Jerzego po nieznanym lesie. Uczniowie musieli wykazać się znajomością  pisowni takich wyrazów jak : kompas, pośrodku, czy też horyzont.

Zwycięzcy to :

Konrad Dobrzyński z kl. VI a

Patrycja Nowakowska z kl. VI a

Sylwia Wójciak z kl. VI b

Zwycięzcy turnieju otrzymują w nagrodę „SZÓSTKĘ PANI DYREKTOR”. Uroczysty wpis odbędzie się w czasie apelu podsumowującego.

Skip to content