/  2014-2015   /  Konkurs „Moje miasto Płońsk”

Konkurs „Moje miasto Płońsk”

22 maja uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku wzięli udział w uroczystościach związanych z podsumowaniem dziewiątej edycji Międzyszkolnego Konkursu „Moje miasto Płońsk”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Płońsku. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmiał: Płońsk – miasto Jana Walerego Jędrzejewicza. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, Wojewoda Mazowiecki – Jacek Kozłowski, Mazowiecki Kurator Oświaty – Dorota Sokołowska oraz burmistrz Płońska  – Andrzej Pietrasik. Finałowa gala miała miejsce w sali teatralnej kościoła Parafii Świętego Maksymiliana Kolbe. Głównym celem konkursu jest budzenie zainteresowania uczniów historią miasta, kształtowanie szacunku dla jego przeszłości oraz znanych płońszczan i ich dokonań, pielęgnowanie poczucia dumy z naszej „Małej Ojczyzny” oraz promowanie utalentowanych literacko, muzycznie i plastycznie dzieci. W czasie uroczystości prezentowano między innymi multimedialne prace laureatów konkursu dotyczące historii znanego płońskiego astronoma i lekarza Jana Walerego Jędrzejewicza. Finaliści muzycznej części konkursu wystąpili z własnymi interpretacjami wybranej piosenki z płyty „Na płońską nutkę”. Kilka słów na temat bohatera tegorocznej edycji konkursu wygłosił pan Adam Derdzikowski opiekun Płońskiego Koła Miłośników Astronomii. Na koniec zostały wręczone nagrody oraz podziękowania dla dyrektorów szkół i przedszkoli. Wyróżnieni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku to :

W kategorii literackiej :

II miejsce – Krzysztof Zabłocki (opiekun p. Alina Chaberska)

Wyróżnienia : Nicole Akpang i Marta Dublas (opiekun p. Katarzyna Stryjewska)

Bartosz Koperski (opiekun p. Alina Chaberska)

W kategorii muzycznej kl. 1-3

III miejsce – Karolina Sobańska (opiekun p. Iwona Nowakowska)

Olaf Karabin (opiekun p. Krystyna Milewska)

Wyróżnienia : Alicja Smolińska (opiekun p. Maria Stradomska)

Pola Dąbrowska (opiekun p. Beata Gorzkiewicz)

W kategorii plastycznej – przedszkola i oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych w Płońsku

II miejsce – Oskar Kłoszewski (opiekun p. Małgorzata Wodzyńska)

Kategoria – prezentacje multimedialne kl. 4-6

Wyróżnienie : Julia Żochowska (opiekun p. Alina Chaberska)