/  2006-2007   /  Koncert Muzyki Europejskiej

Koncert Muzyki Europejskiej

Dnia 23.03.2007roku odbył się w naszej szkole Koncert Muzyki Europejskiej zorganizowany przez Szkolny Klub Europejski. Celem koncertu było przybliżenie uczniom muzyki znanych twórców europejskich.
W koncercie wzięli udział uzdolnieni muzycznie uczniowie klas IV – VI. Wykonywali utwory sławnych muzyków europejskich, m.in.: Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwika van Beethovena, Józefa Haydna. Można było również usłyszeć sławną neapolitańską przyśpiewkę ludową „O sole mio” i czeską polkę.
Koncert zakończył występ uczennicy z klasy VIe, która zaśpiewała utwór współczesnego polskiego kompozytora Piotra Rubika pt. „Psalm dla Ciebie”.
W przerwach między wykonanymi utworami konferansjerzy przybliżali słuchającym sylwetki twórców muzyki.
Na koniec uczniowie wzięli udział w quizie z nagrodami , w którym wykazywali się wiedzą na temat zdobytych wcześniej informacji o artystach.