Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2010-2011   /  Klasa VIa w Banku Spółdzielczym

Klasa VIa w Banku Spółdzielczym

W dniu 30 maja 2011 r. o godz. 10.00 klasa VI a, wraz z wychowawcą, uczestniczyła w lekcji dotyczącej historii bankowości, która odbyła się w Banku Spółdzielczym w Płońsku. Zajęcia poprowadził pan Przemysław Wiśniewski Prezes Fundacji Ulicy Bankowej; autor broszury Spacer ulicą bankową wydanej w ramach projektu edukacyjnego „ Lekcje i wykłady o kulturze bankowej”, a  na co dzień pracownik Związku Banków Polskich.

Pan Przemysław opowiadał o dawnych dziejach, o historii bankowości i jej roli w życiu społecznym i gospodarczym kraju. Przybliżył dzieciom samo pojęcie bank, wskazał różnice między bankiem, a kasą oszczędności oraz wyjaśnił odwieczną tajemnicę i odpowiedział na pytanie nurtujące uczniów skąd taka instytucja jak bank ma pieniądze. Opowiedział także o swojej pracy w Związku Banków Polskich. Uczniowie mogli także obejrzeć ciekawą wystawę, m.in. zdjęcia budynków banków dawniej i dziś, pierwsze skarbonki i książeczki oszczędnościowe, a także zwiedzili bank dzięki życzliwości jego pracownika pani Anny Bafeltowskiej. To była niezwykle ciekawa lekcja o kulturze bankowej.

Skip to content