Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2020/2021   /  Katarzyna Drwięga laureatką III edycji “Konkursu Wiedzy o Mazowszu”

Katarzyna Drwięga laureatką III edycji “Konkursu Wiedzy o Mazowszu”

12 maja 2021r, odbyły się wojewódzkie eliminacje do III edycji “Konkursu Wiedzy o Mazowszu”, konkursu kuratoryjnego pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Laureatką tego konkursu została Katarzyna Drwięga, uczennica klasy VIII a.

Celem tego przedsięwzięcia było zainteresowanie uczniów szkół podstawowych dziedzictwem i współczesnością Mazowsza, a także wzmocnienia poczucia tożsamości regionalnej. Konkurs dotyczył szerokiej tematyki związanej z historią, geografią, literaturą, a także filmem.

Warunkiem przystąpienia do Konkursu była realizacja projektu edukacyjnego. Wspólnie z Kasią projekt realizowała jej młodsza siostra Asia, uczennica klasy V b oraz koleżanka Matylda Łukasiewicz z klasy VIII b.

Kasia, zostając laureatką, uzyskuje dodatkowe punkty podczas rekrutacji do wybranej szkoły ponadpodstawowej na Mazowszu.

Skip to content