/  2022-2023   /  Szkolne Jasełka

Szkolne Jasełka

Co zrobić, by nie przeoczyć Bożego Narodzenia? Czy Święta mają coś zmienić w naszym życiu, by nie kojarzyły się tylko z porządkami, prezentami, zakupami?…
Na te pytania odpowiadali jasełkowi aktorzy podczas szkolnego bożonarodzeniowego przedstawienia.
„O co naprawdę chodzi w Święta Bożego Narodzenia?” Taki tytuł przybrały tegoroczne szkolne JASEŁKA, przygotowane przez naszych uczniów pod kierunkiem nauczycieli. W postacie aniołów, które zeszły na ziemię by podejrzeć „ziemskie” przygotowania do Bożego Narodzenia, babci i wnuczki, 2 przyjaciółek, zamiatacza ulic, bezdomnego, sprzedawcy, sąsiadki Pauliny oraz diabłów wcielili się uczniowie klasy 7a i 7b. Dobra Nowina o Bożych Narodzinach zaprowadziła wszystkich obecnych na sali do tradycyjnej stajenki, gdzie rolę Maryi i Józefa, licznie tańczących aniołów oraz pasterzy odegrali uczniowie z klasy 1b, 3b, 5a, 5c, 6b oraz nasza szkolna zeróweczka. Całość „ubrały” piękne polskie kolędy i świąteczne pastorałki w wykonaniu uczniów, a także efekty specjalne.
Scenariusz inscenizacji utrzymany we współczesnej konwencji obyczajowej z elementami humorystycznymi, skłaniał do świątecznej refleksji, uczył wrażliwości na potrzeby innych ludzi oraz zrozumienia wobec osób w trudnej sytuacji życiowej. Babcia, która zapakowała do prezentu odrobinę miłości oraz drogi Święty Mikołaj z siwą brodą mieli do przekazania bardzo ważne przesłanie: „Dając dobro drugiemu czynisz je sobie samemu”.
Całość treści wraz z piękną scenografią wprowadził społeczność szkolną w świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój. Na zakończenie przedstawienia nie zabrakło pięknych życzeń, a nasi szkolni aktorzy symbolicznie podzielili się opłatkiem z Panią Dyrektor.