/  2008-2009   /  Jasełka

Jasełka

Dnia 18 grudnia 2008 r. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem katechetów :p. Moniki Mączyńskiej, p. Aldony  Gutowskiej oraz nauczycieli muzyki p. Danuty Krysiak, p. Mariusza Gajewskiego zaprosili społeczność szkolną na jasełka bożonarodzeniowe pt „Betlejemska Dobranocka”.

Aby na nowo przeżyć to niezwykłe i ponadczasowe wydarzenie jakim było Boże Narodzenie nasi mali aktorzy VI a, kl. VI b i V a wcielili się w znane wszystkim postaci z bajek (Kopciuszka, Calineczki, Smerfów, Sierotki Marysi). Wszystkie bajkowe postaci chciały nas nauczyć, że narodziny Pana Jezusa nie są bajką lecz prawdą historyczną i prawdą naszej wiary. Całość inscenizacji uświetnił chór szkolny, który wykonał piękne polskie kolędy i pastorałki.