/  2015-2016   /  III Płoński Orszak Trzech Króli

III Płoński Orszak Trzech Króli

Już po raz trzeci w Uroczystość Trzech Króli  wyruszyliśmy na wspólne kolędowanie ulicami naszego miasta. Tegoroczny „Orszak Trzech Króli” rozpoczął się udziałem w Eucharystii W Kościele Świętego Michała Archanioła w Płońsku. To największe uliczne kolędowanie. Dzieci naszej szkoły wraz z rodzicami, dyrekcją i nauczycielami również podążyły za Trzema Królami do Płońskiej Stajenki. Oj, działo się, działo! Pięknie przebrani w jasełkowe stroje, kolędowaliśmy Dzieciąteczku radośnie i wesoło, chociaż mróz szczypał nas w nosy a śnieg prószył w oczy. Wspólny śpiew, gwar i świętowanie zainspirowało nas pozytywnie i dało nam dużo Boskiej łaski i dobrej energii. Niech udział w tym wydarzeniu będzie naszym świadectwem wiary oraz radosnym dziękczynieniem za dar Wcielenia i przyjścia na świat Zbawiciela. Niech dobro zawsze zwycięża.