/  2014-2015   /  III edycja Szkolnego Konkursu Piosenki Dziecięcej dla klas 0-III

III edycja Szkolnego Konkursu Piosenki Dziecięcej dla klas 0-III

W  dniu 23 marca 2014 roku odbyła  się III edycja Szkolnego Konkursu Piosenki Dziecięcej dla klas 0-III. W tym roku tematyka piosenek związana była z propagowaniem czytelnictwa wśród dzieci.  Konkurs przebiegał w dwóch etapach: klasowym i szkolnym.  Do etapu szkolnego zakwalifikowały  się zespoły oraz soliści:

1. Zespół” Gwiazdeczki z zeróweczki” w składzie: Oliwia Ksybek, Oliwia Szymańska, Jakub Mosiądz z  kl.0a-piosenka „W bibliotece”
  2. Zespół „ Supełek” w składzie: Alicja Orszulewicz, Izabela Rutkowska z kl. 0b-piosenka „Już dużo wiem”
  3. Milena Wasilewska z kl.0c-piosenka „Bajka różne ma imiona”
  4. Zespół „ Biedroneczki” w składzie: Julia Szewc, Nikola Tułodziecka, Natalia Widulińska, Blanka Zasuńska z klasy 0 d- piosenka „ Bajeczki, książeczki”.
  5. Zespól „ Trio z klasy 1a” w składzie: Izabela Kuskowska, Dawid Rogowski, Aleksandra Zabłocka z kl. 1 a- piosenka „Książka –przyjaciel”
  6. Zespół” Wojażer” w składzie: Zofia Komosińska, Nikola Patyk, Natalia Pawlak, Paulina Sobańska z kl. 1b- piosenka „ Weź książeczkę  na wycieczkę”
  7. Zespół „ Półnutki” w składzie: Julia Cichocka, Oliwia Szczepańska z klasy 1 c- piosenka” „ Dlaczego poeci piszą wiersze dla dzieci”
  8. Zuzanna Kamińska z klasy 1d –piosenka „Witajcie w naszej bajce”
  9. Zespół „ Bajeczni” w składzie: Anna Więcławska, Oliwia Michniewicz, Agata Wierzchowska, Szymon Zaborowski z klasy 1s- piosenka „Bajeczki”
  10. Zespół „ Wesołe nutki” w składzie:  Maciej Maraszek, Krzysztof Szymborski, Maja Skotak, Zofia Januszewska z klasy 2a- piosenka „ Czytaj książki z biblioteki”
  11. Zespół „ Kolorynki” w składzie : Dominika Żukowska , Julia Bilińska, Klaudia Kornatowska z kl. 2b- piosenka „ Za kartkami książek”
  12. Zespół” M.N.N.”w składzie: Maja Białorudzka, Nina Świętochowska, Natalia Baranowska z kl.2c- piosenka „ Poczytaj mi, mamo”
  13. Zespół „ Calineczki” w składzie: Oliwia Jóźwiak, Maja Kowalczyk, Anna Woźniak, Urszula Aleksandrowicz  z kl. 2d-piosenka „ Podróż do krainy bajek”
  14. Zespół „ Kolorowe książeczki” w składzie: Anna Piwowar, Weronika Bielawska, Laura Matusiewicz, Anna Zmysłowska z kl. 2e- piosenka „ Książka przyjaciel”
  15. Zespół” Iskierki” w składzie: Pola Dąbrowska, Gabriela Krysiak, Zofia Klimczewska, Weronika Pakulska z kl. 3a-piosenka „ Podróż do krainy bajek”
  16. Zespół „ Przyjaciółki książek” w składzie: Wiktoria Jagiełło, Martyna Pajewska z kl.3b- piosenka „ Czytaj książki”
  17. Karolina Sobańska z kl. 3c-piosenka „ Poczytaj mi, mamo”

Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wokalny, który spotkał się z aplauzem publiczności.

Uczestników etapu szkolnego oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły-pani Teodozja Gorlewska, wicedyrektor szkoły- pani Ewa Kiraga, pani Danuta Krysiak- nauczyciel muzyki, pan Mariusz Gajewski- nauczyciel muzyki. Konferansjerem była pani Katarzyna Jatkowska, która zapowiadała występy młodych wokalistów .

W czasie przerwy , na obrady jury, wystąpił zespół taneczny „ Gracja” z kl. 1a oraz zespół wokalny z klasy 1s, który zaprezentował piosenkę pt. „Nowa baśń braci Grimm”.

Komisja oceniająca  brała pod uwagę: dobór repertuaru, umiejętności wokalne oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Uczestnicy prezentowali wyrównany poziom, dlatego jury przyznało równorzędne wyróżnienia:

Klasy „0”:  zespół „ Supełek” z klasy 0b

Klasy pierwsze: zespół „ Wojażer” z kl. 1b