/  2011-2012   /  II etap Szkolnego Konkursu Recytatorskiego o tytuł Mistrza Recytacji i Humoru

II etap Szkolnego Konkursu Recytatorskiego o tytuł Mistrza Recytacji i Humoru

Wielka pasja rodzi się z małej iskry”

Dnia 21.03.2012 roku w  Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbyła się uroczystość poświęcona rozwijaniu pasji uczniowskich pod hasłem „Wielka pasja rodzi się z małej iskry”. W części pierwszej odbył się II etap Szkolnego Konkursu Recytatorskiego o tytuł „Mistrza Recytacji  i Humoru”. Celem konkursu jest popularyzowanie literatury dziecięcej polskich autorów, prezentacja umiejętności artystycznych uzdolnionych dzieci, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz odkrywanie talentów i rozwijanie zainteresowań naszych uczniów. W eliminacjach szkolnych udział wzięło 11 uczniów vz klas IV – VI, wyłonionych w eliminacjach klasowych. Każdą prezentację jury oceniało wg następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

Decyzją   komisji konkursowej, przyznano trzy nagrody  i jedno wyróżnienie.

I miejsce –  Barbara Akpang,  kl. V e – Jan Brzechwa „Ptasie plotki”.

II  miejsce – Gabriela Majtczak, kl. VI c – Jan Brzechwa „Dwie gaduły”.

III miejsce – Patrycja Gąsiorowska, kl. IV c – Dorota Gellner „Brat”.

Wyróżnienie:

Jan Siejka  kl. Va – Jan Brzechwa „ Stryjek”.

Nagrodę Publiczności otrzymała  Barbara Akpang

Wszystkim wyróżnionym uczniom wręczono dyplomy.

Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością tekstów wierszy polskich autorów, pomysłowością oraz poczuciem humoru.

W drugiej części miał miejsce pokaz talentów. Swoje pasje zaprezentowali :

1.Krystyna Banaszewska i Mikołaj Sawicki ( klasa VI a) – pokaz tańca towarzyskiego ( standard)

1. Gabriela Majtczak ( klasa VI c )–śpiew ( laureatka konkursu piosenki angielskiej)
  2. Zespół instrumentalno-wokalny z kl. VI bw składzie: Michał Romanowski – perkusja, Patryk Kołomański – keybord, Izabela Zarecka i Ela Walczak – śpiew
  3. O swojej pasji fotograficznej opowiedziała także Izabela Górecka, uczennica klasy VI a

Po zakończeniu konkursowych zmagań uczniowie i nauczyciele mieli możliwość obejrzenia prac uczniów – laureatów szkolnego konkursu plastycznego „Janusz Korczak – patron dziecięcych marzeń”, który odbył się w naszej szkole 15.02.2012 roku. Przygotowano również gazetki, z których mogli się dowiedzieć, w jaki sposób niektórzy uczniowie naszej szkoły poprzez swoje pasje, nie tylko rozwijają swoje talenty, zdobywają nagrody, ale również promują naszą szkołę.