/  2008-2009   /  Gazetka o Finlandii

Gazetka o Finlandii

W dniu 15 grudnia 2008 roku Klub Europejski wykonał wystawkę o Finlandii. Znalazła się na niej flaga, kontury i podstawowe dane o tym państwie. Na jej podstawie uczniowie mogą się dowiedzieć, iż w fińskiej Laponii mieszka św. Mikołaj, którego co roku odwiedza milion turystów. Wizytówką Finlandii jest firma  „Nokia”, produkująca najwięcej na świecie telefonów komórkowych. Na wystawce znalazło się też miejsce na wizerunek Muminka, sympatycznego i pogodnego trola, którego uwielbiają dzieci na całym świecie. Z wystawki można się też dowiedzieć o ulubionych potrawach Finów, a są nimi m. in.: śledzie, rybie pierogi, kisiel robiony z mąki żytniej i melasy. Wystawka dostarcza również uczniom wiadomości o jednej z podstawowych dyscyplin sportowych uprawianych przez Finów – skokach narciarskich i ich przedstawicielach.