/  2013-2014   /  Finalistka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku

Finalistka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku

Dominika Szpakiewicz jest uczennicą klasy 6d Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. W roku szkolnym 2013/14 Dominika wzięła udział w Konkursie Polonistycznym i Konkursie Matematycznym organizowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Te dwa prestiżowe, a zarazem trudne konkursy wymagały wielu żmudnych przygotowań. W konkursie z języka polskiego uczennica zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Ale to zmagania matematyczne przyniosły jej ogromny sukces, bowiem Dominika zdobyła tytuł finalistki. Przygotowanie do olimpiady matematycznej było dla niej dużym wyzwaniem. Trud się jednak opłacił. Dominika od zawsze lubiła matematykę. Rozwiązywanie skomplikowanych zadań sprawia jej dużą przyjemność. Udział w Konkursie Matematycznym był wielką przygodą i wyzwaniem. Szóstoklasistka odważnie stanęła w szranki z najlepszymi i zdobyła wysoką lokatę, zyskując tym samym tytuł finalisty. W ocenie nauczyciela matematyki p. Zofii Lewandowskiej, która przygotowywała uczennicę do konkursu, Dominika jest bardzo pracowita, sumienna i obowiązkowa. W styczniu uczęszczała na koło matematyczne, poświęcając zajęciom bardzo dużo uwagi i skupienia. Dodatkowo pracowała również w domu, przy dużym wsparciu ze strony rodziców.

Życzymy Dominice dalszych sukcesów!