/  2012-2013   /  Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Aleksandra Bartkowska jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. 28 czerwca z rąk pani dyrektor Teodozji Gorlewskiej odbierze świadectwo ukończenia szkoły. Rok szkolny 2012/13 był naznaczony intensywną pracą i obfitował w wiele wydarzeń. Uczennica klasy 6e przygotowywała się do udziału w Konkursie Polonistycznym organizowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Żmudne przygotowania nie poszły na marne, Ola może poszczycić się tytułem finalistki tego prestiżowego konkursu.

Aleksandra należy do grona osób szczególnie uzdolnionych, o czym świadczy wysoka średnia na świadectwie ukończenia klasy szóstej oraz bardzo dobry wynik uzyskany z testu zewnętrznego.

Szóstoklasistka chętnie angażuje się zarówno w życie szkoły, jak i środowiska lokalnego. Aktywnie działa w Samorządzie Uczniowskim, uczestniczy w szkolnych i miejskich imprezach o charakterze kulturalno-oświatowym.

Wzięła udział w projekcie „Książka” realizowanym przez nasze miasto w ramach współpracy partnerskiej z belgijskim miastem Antoing, francuskim – Crépy-en-Valois oraz niemieckim – Zell Mosel. Razem z innym uczniami SP3 i SP2 pisała książkę „Misja Europa”. To niezwykle cenne doświadczenie i niesamowita przygoda dla pełnej pasji Aleksandry. Wśród grona pedagogicznego ma opinię ambitnej, sumiennej i wrażliwej osoby. Rówieśnicy cenią ja za poczucie humoru i życzliwość. Zawsze chętna do pomocy, energiczna i pozytywnie nastawiona do otaczającej ją rzeczywistości.

Gratulujemy Ci Olu!