/  2014-2015   /  Finał akcji „Wszystkie kolory świata”

Finał akcji „Wszystkie kolory świata”

W dniu 13.01.2015r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbyło się podsumowanie akcji UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Jej celem jest kształtowanie wśród dzieci postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne oraz zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym. W projekt zaangażowali się uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej „międzypokoleniowej”  współpracy powstały małe, szmaciane dzieła sztuki. Pomysłowość wykonawców nie miała granic przy wymyślaniu ozdób, różnorodności kreacji i fryzur. Każda laleczka otrzymała swój akt urodzenia: imię, miejsce urodzenia, oraz imię ucznia – twórcy . Podczas zebrań rodziców w dniach 13 i 14.01.2015 roku odbyła się wystawa światowych laleczek. Koordynatorzy akcji (panie A. Sabalska, A. Tomaszewska, M. Jakubiak) i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z opiekunem panią D. Lewandowską oddawali lalki w ręce nowych właścicieli, zbierając jednocześnie darowizny, które zostały przekazane na konto UNICEF. Chęć pomocy dzieciom z Sudanu Południowego mieszała się z pragnieniem zdobycia wybranej laleczki dla swojego dziecka. Niektóre z nich osiągały zawrotne sumy! Było dużo śmiechu i szczęścia, gdy upragnione lalki lądowały w ramionach dzieciaków.