/  2021/2022   /  Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

Równo 20 lat temu Rada Europy ustanowiła 26. września Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji zorganizowano w naszej szkole różnorodne wydarzenia. Uczniowie mogli przeczytać artykuły w gazetach z Moskwy, Berlina, Londynu, zobaczyć jak wyglądają węgierskie forinty oraz dowiedzieć się czym jest matrioszka. Wystawa przygotowana na szkolnym korytarzu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na uczniów czekała również niespodzianka – fotoramka. Dodatkowo uczniowie brali udział w grach sprawdzających umiejętności językowe oraz konkursie rozpoznawania piosenek obcojęzycznych „Jak to melodia”. Podejmowane działania podkreślały korzyści płynące z uczenia się języków obcych.

W ramach obchodów związanych z Europejskim Dniem Języków uczniowie przygotowali językowe wyzwania dla mieszkańców Płońska. Mieszkańcy naszego miasta musieli wykazać się znajomością języków obcych oraz flag krajów europejskich.