/  2012-2013   /  Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku to, jak co roku, kilkudniowy ciąg działań ekologicznych. W dniu 22 kwietnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na zielono lub z zielonym elementem w swoim stroju. Na terenie szkoły umieszczono plakaty i tematyczne hasła, które zwracały uwagę na to, że tylko odpowiedzialne działania nas wszystkich pozwolą ratować zagrożone środowisko. Dnia 24 kwietnia część uczniów uczestniczyła w spotkaniu z leśnikiem, który w ciekawy sposób opowiadał o życiu mieszkańców lasu, przypominał o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas leśnych wędrówek. Uczniowie klas IV- VI w tygodniu obchodów porządkowali teren wokół szkoły.  Obejrzeli też wystawę ,,STOP zaśmiecaniu lasu” zorganizowaną w Urzędzie Miejskim przy współpracy z Nadleśnictwem Płońsk. 50 osobowa grupa uczniów reprezentowała naszą szkołę w ogólnopolskich obchodach Dnia Ziemi w Warszawie na Polach Mokotowskich w dniu 28 kwietnia 2013 r. Wszystkie działania uświadamiają nam, że czujemy odpowiedzialność za losy naszej planety.