/  2015-2016   /  Dzień Pustej Klasy

Dzień Pustej Klasy

17 czerwca społeczność szkolna płońskiej ,,Trójki” przystąpiła do wspólnego świętowania  wyjątkowego dnia – ,,Dnia Pustej Klasy” , którego inicjatorem jest Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”W tym dniu uczniowie, wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucili naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie: w parku, na łące, na polu czy na obrzeżach miasta. Byli wszędzie  tam, gdzie mogli poczuć bliski kontakt z naturą. Bawili się, obserwowali, dotykali, doświadczali przyrody wszystkimi zmysłami. Nauczyciele mieli wspaniałą okazję, aby tego dnia stworzyć swoim uczennicom i uczniom przestrzeń do beztroskiego obcowania z przyrodą. To był  inspirujący i twórczy czas. Znaleźli się uczniowie, którzy leżeli na trawie i uczyli się rozpoznawania chmur, obserwowali nurt rzeki Płonki, opisywali pejzaż Parku Wolności, grali w kalambury w języku angielskim, buszowali wśród traw w poszukiwaniu owadów,  uczyli się rozróżniania gatunków ptaków. Część klas zorganizowała zabawy grupowe, wzmacniające koleżeńskie więzi. „Dzień Pustej Klasy” był dla wszystkich  prawdziwą edukacyjną przygodą.