/  2013-2014   /  Dzień pamięci o Janie Pawle

Dzień pamięci o Janie Pawle

Dnia 2 kwietnia bieżącego roku został zorganizowany w naszej szkole Dzień pamięci o Janie Pawle II. Miał on na celu przybliżenie życiorysu i przedstawienie postaci naszego wielkiego rodaka w dziewiątą rocznicę jego śmierci jak również przygotowanie uczniów do duchowego przeżycia zbliżającej się kanonizacji. Program obejmował:

– uroczyste katechezy poświęcone Janowi Pawłowi II

– odśpiewanie ulubionej pieśni papieża „Baka”

– prezentacje multimedialną o Janie Pawle II

– quiz: „Co wiem o Janie Pawle II”

– przygotowanie gazetki o kanonizacji  Jana Pawła II

– przygotowanie kącika papieskiego

– ogłoszenie konkursu: „Nowa Barka dla Świętego Jana Pawła II”.

W świętowanie Dnia pamięci o Janie Pawle II włączeni byli zarówno uczniowie klas I-III jak i uczniowie klas IV-VI. Za szczególne zaangażowanie i wykazanie się wiedzą o papieżu Janie Pawle II dzieci zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, ocenami za aktywność oraz pozytywnymi uwagami. Nad właściwym przebiegiem tego uroczystego dnia czuwały panie uczące religii, które zachęciły społeczność szkolną do modlitewnego czuwania w intencji Kanonizacji Jana Pawła II.