/  2021/2022   /  Dzień Niepodległości w SP3

Dzień Niepodległości w SP3

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Jest to ważna dla każdego Polaka data. Z tej okazji nasi uczniowie, którzy chcą zamanifestować swoją pamięć o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku oraz pragną wyrazić swoje uczucia wobec ojczyzny, wywieszają przed domami flagi narodowe, zaopatrują się w różne ozdoby patriotyczne. Dekoracje na Święto Niepodległości podkreślają wyjątkowość i powagę tego wydarzenia, ponieważ najważniejsza w tym dniu jest pamięć i duch patriotyzmu. Warto otoczyć się bielą i czerwienią – barwami narodowymi. Jakie dekoracje na Święto Niepodległości przygotować? Nasi uczniowie nie mieli z tym problemu! Akcja Samorządu Uczniowskiego pt. „Moja biało-czerwona ozdoba patriotyczna” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Młodzież wykonała piękne ozdoby w ojczystych barwach.

Podczas obchodów Święta Niepodległości oddajmy hołd tym wszystkim, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Tradycyjnie tego dnia delegacja uczniów z Dyrekcją szkoły panią Teodozją Gorlewską złożyła kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym 60 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…” – punktualnie o godz. 11.11 wybrzmiały w naszej szkole słowa „Mazurka Dąbrowskiego.” Tuż przed rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości przystąpiliśmy po raz kolejny do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Okazaliśmy szacunek symbolom narodowym poprzez właściwą postawę oraz znakomitą znajomość hymnu. Tego dnia nie zabrakło również patriotycznych akcentów, a wśród nich kotylionów przygotowanych przez uczniów. Polak – to brzmi dumnie!