Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2021/2022   /  Dzień Edukacji Narodowej w SP3

Dzień Edukacji Narodowej w SP3

Dzień Edukacji Narodowej to ważne święto dla wszystkich pracowników oświaty, zarówno tych pedagogicznych, jak i niepedagogicznych. Tego dnia uczniowie oraz ich rodzice składają najserdeczniejsze życzenia wszystkim tym, którzy wkładają ogrom pracy w kształcenie i wychowanie młodzieży.
W tym roku dla nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku święto to, było szczególnie ważne. Punktualnie o godzinie 10.00 cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystej akademii. Z okazji 14 października odbył się piękny koncert szkolnego chóru, a także występy uczniów. Tego dnia naszą placówkę odwiedzili wyjątkowi goście- Burmistrz Miasta Płońsk Pan Andrzej Pietrasik, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pan Paweł Obermeyer, wieloletni Dyrektor Szkoły Pan Zdzisław Miklarz, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Adrian Golacik, którzy złożyli najserdeczniejsze życzenia całemu gronu pedagogicznemu. Pani Dyrektor Teodozja Gorlewska w swoim przemówieniu skierowała ciepłe słowa do wszystkich pracowników szkoły, podkreśliła, że praca z dziećmi zwłaszcza w dzisiejszych czasach, jest szczególnie ważna i trudna. Pani Dyrektor powiedziała również, że dzisiejsze święto przypomina o ważnej roli szkoły w życiu każdego człowieka. Na koniec życzyła wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty zdrowia, dalszych sukcesów, zadowolenia z życia i wielu pięknych chwil.
Tegoroczne święto dla nauczycieli z płońskiej „Trójki” było wyjątkowe. Przez pandemię Covid-19 obchody 75-lecia placówki musiały zostać przerwane. Jednak Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik w dowód uznania przyznał szkole medal „Pro Masovia”, który w jego imieniu na ręce Pani Dyrektor Teodozji Gorlewskiej wręczył Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pan Paweł Obermeyer. Wyróżnienie otrzymali również nauczyciele z wieloletnim stażem, którzy zostali uhonorowani Dyplomami Uznania Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Uroczystość zakończyło gromkie „sto lat” zaśpiewane przez całą społeczność szkolną. Uczniowie SU wręczyli wszystkim misternie wykonane bukiety. Był to jeden z najbardziej wzruszających momentów.
Skip to content