/  2015-2016   /  Dzień Dziecka w SP 3 po cygańsku, z robotyką i na sportowo

Dzień Dziecka w SP 3 po cygańsku, z robotyką i na sportowo

Z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego zorganizowano dla wszystkich milusińskich moc atrakcji i niespodzianek. Po spotkaniach z wychowawcami i gorących życzeniach przekazanych przez panią dyrektor Teodozję Gorlewską dzieci obejrzały tryskające radością i uśmiechem roztańczone panie: Stanisławę Rólkę, Urszulę Konwerską i Wiesławę Wypniewską. Zaprezentowane tańce cygańskie porwały nas do wspólnej zabawy. Po radosnej zabawie zarówno dzieci starsze jak i młodsze, udały się na zajęcia rozwijające kreatywność i zdolności manualne z „Robotyki”. Zajęcia poprowadził Pan Łukasz Bieniawski. Dzieci dowiedziały się, jak budować i programować roboty dzięki zestawom edukacyjnym LEGO. Najciekawszą formą zdrowego i aktywnego spędzania czasu były zabawy ruchowe i rozgrywki sportowe, w których brały udział drużyny wytypowane z poszczególnych klas. Dzieci młodsze brały udział w takich konkurencjach jak: biegi przełajowe, bieg z piłkami do fitness, kręgle. Klasy starsze zmagały się w  biegach z piłkami, wyścigach  w workach, przeciąganiu liny. Wszyscy zebrani dopingowali swoich kolegów w rywalizacji. Dla wszystkich dzieci Rada Rodziców przygotowała pyszne słodkości i lody dla ochłody. Aby dzień tak piękny i radosny zawsze wnosił w naszą codzienność tyle słońca i szczęścia. Tego z całego serca wszystkim dzieciom życzą dorośli!!!