/  Aktualności   /  2018-2019   /  Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Życie to plac zabaw” – napisał Laurent Gournelle. Nasz szkolny tętnił życiem już od rana. Roztańczone dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego tuż przed ósmą zapraszały do radosnej , słonecznej zumby. W rytm skocznej muzyki tańczyli także nauczyciele i rodzice wchodzący do szkoły.

To tylko początek atrakcji … Nauczyciele wychowania fizycznego także stanęli na wysokości zadania i zorganizowali turniej sportowy. Na początek rozgrzewka :” Raz, dwa, trzy skaczesz Ty” ; „W górę, w bok, to jest skok”. Miło było popatrzeć na uśmiechnięte twarze małych i dużo sportowców. Następnie gra w dwa ognie – doskonała aktywna zabawa dla klas starszych i ruchowo-integracyjno- sportowe rozgrywki dla maluchów. Tor przeszkód okazał się być przysłowiową „bułką z masłem”. Po turnieju pyszne lody dla ochłody od Rady Rodziców.

Tego dnia nie zabrakło także aktywnych działań w czasie przerw. Ściana dziecięcej wyobraźni „zachęcała” do tworzenia artystycznych dzieł sztuki. Malowanie na folii to był „strzał w dziesiątkę”. Znane i lubione gry podwórkowe : guma, klasy, podchody to jest to. Żywe szachy na świeżym powietrzu również wzbudzały zainteresowanie uczniów. Pani pedagog zapraszała do kodowania, a pani Milenka do zabaw z chustą.

Wielki, radosny plac zabaw, w który zamieniła się nasza szkoła w czasie szkolnych obchodów Dnia Dziecka, stworzył możliwość wspólnej, twórczej rozrywki.