/  Aktualności   /  2018-2019   /  „Dni Świadomości Autyzmu- Płońsk 2019”

„Dni Świadomości Autyzmu- Płońsk 2019”

W związku z Światowym Dniem Wiedzy na Temat Autyzmu, który w tym roku przypada 2 kwietnia, uczniowie klasy 6c uczestniczyli 29 marca w happeningu organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Stanisława Kostki w Płońsku, Stowarzyszenie „Spadochron” oraz NZOZ „Szansa”. W ramach tego wydarzenia, odbywającego się w MCK, uczniowie uczestniczyli w Etiudzie Teatralnej „Niebieski Ptak” przygotowanej przez SOSW w Płońsku oraz Szkołę Muzyki i Tańca „Nutka w Płońsku”. Zapoznali się z prezentacją i spotami reklamowymi dostarczającymi wiedzy na temat Autyzmu, uczestniczyli w zabawach i animacjach oraz w warsztatach sensorycznych „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”. Uczniowie swoją garderobą w kolorze niebieskim i atrybutem niebieskiego ptaka w dłoni wyrazili swoją solidarność z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami.