/  2011-2012   /  Dni Kultury Brytyjskiej

Dni Kultury Brytyjskiej

W dniach 29.02 – 02.03.12 r. w naszej szkole odbyły się Dni Kultury Brytyjskiej. W trakcie trwania projektu, którego organizatorami byli nauczyciele języka angielskiego:p. Agnieszka Tomaszewska, p. Dorota Ryglewicz oraz p. Grzegorz Szlejzer wraz z uczniami, odbyło się szereg imprez.Uczniowie klas I – VI zdobywali wiadomości o krajach anglojęzycznych, poznawali najsłynniejsze miejsca i zabytki Anglii.

Reprezentanci klas III wzięli udział w konkursie ,,Mistrz Słówek Angielskich”.

Tytuł ten uzyskała uczennica klasy 3b Weronika Płachta.

Uczniowie klas starszych wykonali plakat promujący naukę języków obcych oraz gazetkę o atrakcjach turystycznych Londynu. Najmłodsi wykonali prace plastyczne pod hasłem
,,Moje ulubione słówko angielskie”. Najciekawsze projekty zebrano i zaprezentowano na szkolnej wystawie. Najwięcej emocji budził Przegląd Piosenki Angielskiej. Uczestnicy prezentowali piosenki w języku angielskim – szeroki wachlarz popowych utworów znanych piosenkarzy i zespołów muzycznych. Jury wyłoniło następujących laureatów:

W kategorii klas I – III:

I miejsce –  Weronika Sadowska z klasy 3c w piosence ,,One thing”

II miejsce – duet z klasy 3a Zuzanna Głowacka i Maja Szymańska w utworze ,, Hands up”

III miejsce – duet Marta Dublas i Gabriela Zielińska z klasy 3a w piosence ,, Love song baby” oraz duet z klasy 3d Nicole Akpang i Katarzyna Sasin w utworze ,, Dynamite”

W kategorii klas IV – VI:

I miejsce – Gabriela Majtczak z klasy 6c w piosence ,, Rolling in the deep”

oraz Julia Skonieczna  z klasy 5a w utworze ,, Club Rocker”

II miejsce – duet Alan Godziński i Dominik Parulski z klasy 5d w piosence ,, The lazy song”

III miejsce – Weronika Dobies z klasy 5a w piosence ,, Mercy”

Na festiwalu odbyło się uroczyste wręczenie nagród, które sprawiły wiele radości zwycięzcom.

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Zachęcamy do nauki przez cały rok, a do wspólnej zabawy zapraszamy w nowym roku szkolnym.