/  2009-2010   /  Dni Kultury Angielskiej

Dni Kultury Angielskiej

W dniach 23- 25 marca 2010 odbywały się w naszej szkole Dni Kultury Angielskiej. Na program składały się:

Festiwal piosenki w języku angielskim.

Projekty o znanych sportowcach.

Konkursy:

– czytania ze zrozumieniem

– plastyczny

Lektura baśni i opowiadań w języku angielskim.

Dużym przeżyciem dla uczniów był konkurs piosenki w języku angielskim. Zaprezentowano 18 utworów, w tym kilka piosenek popowych, pozostałe to utwory z programu nauki szkolnej.

Jury pod przewodnictwem p. dyr. Teodozji Gorlewskiej wyłoniło następujących laureatów.

Klasy 1 – 3:

I miejsce – duet z klasy 2d Paulina Gołaszewska i Patrycja Olak w piosence „Scary monsters”

II miejsce – Aleksandra Bartkowska i Barbara Akpang, utwór „I’m happy”

III miejsce – zespół z klasy 1d za rapową piosenkę „I like” – Martyna i Olga Szostek, Natalia Sękowska, Łukasz Czerwiński, Jakub Gorlewski, Nicole Akpang, Dagmara Jędrzejewska, Katarzyna Sasin, Wiktoria Nowicka, Kacper Wieczorek, Jakub Goszczyński

Klasy 4 – 6

I miejsce – Paula Partyka, 6a – „One love”

i Karolina Szparadowska, 6c – „Titanic”

II miejsce  – Aleksander Dłużniewski, 6b – „Beat it”

III miejsce –  Magda Wojtek i Agnieszka Ozimkiewicz, 5c – „Hello”

W konkursie czytania ze zrozumieniem najlepsi byli:

Aleksander Dłużniewski, 6b w klasach szóstych i Konrad Grzybowski i Paulina Koźniewska, 5c w klasach piątych