/  2010-2011   /  Dni Kultury Angielskiej

Dni Kultury Angielskiej

W dniach 9- 11 marca 2011 odbywały się w naszej szkole Dni Kultury Angielskiej. Na program składały się:
 Festiwal piosenki w języku angielskim.
 Projekty o Anglii i rodzinie królewskiej.
 Konkursy:
– literowania w języku angielskim
– przebrania za znanych Brytyjczyków
Dużym przeżyciem dla uczniów był konkurs piosenki w języku angielskim. Uczestnicy zaprezentowali szeroki wachlarz utworów- piosenki, których uczyli się na lekcjach, ale również utwory popowe.
Do konkursu przystąpiło 27 osób, dopingowanych przez kolegów ze swoich klas. Najpierw wystąpili uczniowie klas 1-3, wśród których największe uznanie  jury i publiczności zdobyli:
Aleksandra Krupińska kl.3a w piosence „Fairytale” Aleksandra Rybaka – I miejsce
Nicole Akpang i Katarzyna Sasin kl.2d  – „Waka,waka” Shakiry –  II miejsce
Błażej Oporski  kl.2a „I can walk” – III miejsce
W klasach 4-6 laureatami zostali:
I miejsce- Gabrysia Majtczak, 5c za piosenkę „Spider’s web”
II miejsce – Aleksandra Tymińska i Weronika Sękulska kl.4d –  „Barbie girl” oraz Adam Białęcki
z kl. 5a – „Love me tender” Elvisa Presley’a
III   miejsce- Julia Skonieczna,4a „10 minutes” Inny oraz  Kinga Domańska, 4d „ Magic” Seleny Gomez
Ogromny aplauz publiczności wzbudzili uczniowie klasy 4e – Aleksandra Bartkowska, Barbara Akpang, Szymon Mościcki, Konrad Tereszczenko, którzy przygotowali prawdziwe show do piosenki „Money, money” z repertuaru „Abby”. Za swój występ uzyskali specjalne wyróżnienie.
Po prezentacjach artystów nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie przez panią dyrektor Teodozję Gorlewską nagród rzeczowych – słowniczków i lektur książkowych.
W dniu 11 marca, w trakcie trwania projektu, którego organizatorkami były nauczycielki języka angielskiego: M. Chojnacka, D. Ryglewicz, K. Tomaszewska oraz A. Zaborowska, uczniowie klas I-VI mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie na najlepsze przebranie za znaną brytyjską postać. Pomysłowość i kreatywność uczniów zaskoczyły wszystkich. Aktywnie do konkursu włączyli się również rodzice – szyjąc stroje dla swoich dzieci.
Uczniowie z dumą prezentowali swoje niezwykłe kreacje. Wśród „Brytyjczyków” mogliśmy rozpoznać m.in.  królową Elżbietę II, Charliego Chaplina,  gwardzistów królewskich, postaci z brytyjskich filmów
i seriali – Harry’ego Pottera i Hermionę oraz Jasia Fasolę i wiele innych znanych osobowości.
Największe uznanie jury zdobyli:
Wiktoria Jankowska, kl. 1d – królowa Elżbieta II
Alan Godziński, kl. 4d – gwardzista królewski
Jan Piotrowski, kl. 5b – gwardzista królewski
Łukasz Rychter, kl. 6a – Charlie Chaplin
Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz oceny celujące z języka angielskiego.