/  2013-2014   /  Dni Kultury Angielskiej

Dni Kultury Angielskiej

W dniach 11 i 12 lutego 2014 roku odbyły się w naszej szkole Dni Kultury Angielskiej. Na program tego wydarzenia składały się:

– konkurs pięknego czytania, przeprowadzony w klasach III;

– konkursy czytania ze zrozumieniem, przeprowadzone w klasach IV i V;

– konkurs „Life in Britain” w klasach VI, podczas którego uczniowie obejrzeli film i na jego podstawie wykonywali zadania.

Aby przybliżyć uczniom historię i tradycje Wielkiej Brytanii została wydana gazetka okolicznościowa zatytułowana „Something British” . Uczniowie znaleźli w niej m.in. historię powstania Wielkiej Brytanii, poznali słynne zabytki tego kraju, dowiedzieli się wielu ciekawych faktów o kuchni brytyjskiej, mogli także przekonać się czy rozumieją słynne brytyjskie poczucie humoru, czytając zamieszczone żarty.

Klasy I-III zostały zapoznane z kulturą brytyjską, wykonały prace plastyczne na temat „Co podoba mi się najbardziej w Londynie?”. Uczniowie klas IV-VI także wykonywali prace plastyczne nawiązujące do tradycji i kultury Wielkiej Brytanii. Najciekawsze prace zostały wyeksponowane na gazetkach szkolnych.

Laureatami konkursów w poszczególnych klasach zostali:

W klasach III:

I miejsce – Oliwia Domańska, kl. 3d

II miejsce – Amelia Wylot, kl. 3c

III miejsce – Izabela Kasperowicz, kl. 3c

W klasach IV:

I miejsce – Julia Rogowska, kl.4d

Karol Nowakowski, kl.4a

II miejsce – Adrian Drzewaszewski, kl.4a

Mateusz Cętkowski, kl.4c

W klasach V:

I miejsce – Nicole Akpang, kl. 5c

Piotr Drwięga, kl. 5c

II miejsce – Anna Gierkowska, kl. 5b

Izabela Kołodziejska, kl. 5b

W klasach VI udział w konkursie wzięło 16 uczniów a laureatką została Nadia Gharib z kl. 6d, która osiągnęła najwyższy wynik.

Wszystkim laureatom gratulujemy!