/  Aktualności   /  2018-2019   /  Debata „Dwa światy Internetu – szanse i zagrożenia”

Debata „Dwa światy Internetu – szanse i zagrożenia”

W środę 5 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku odbyła się szkolna debata na temat „Dwa światy Internetu – szanse i zagrożenia”. W spotkaniu uczestniczyli goście: doktor Mirosława Michalska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Płońsku Jarosław Chyliński, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Płońsku: podkom. Kinga Drężek- Zmysłowska, podkom. i Paweł Wudarczyk oraz reprezentant rodziców pani Agnieszka Bukrewicz.

W trakcie spotkania przedstawiciele klas III-VIII ustosunkowali się do pytania „Czy uważacie, że Internet to szanse, czy zagrożenia?” Większość osób wybrała – SZANSE. Bo tak naprawdę zależy to przecież od nas samych, w jaki sposób korzystamy z Internetu i jak to robimy.

Uczniowie wspólnie zastanawiali się nad tym, co powinniśmy robić, aby korzystając z Internetu czerpać radość, rozwijać zainteresowania i edukować się.

Efektem burzliwej i konstruktywnej dyskusji dotyczącej szans i zagrożeń wynikających z korzystania z Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej było opracowanie szkolnego kodeksu korzystania z Internetu.

Debata pozwoliła uczniom nie tylko na wymianę poglądów, lecz również pobudziła do refleksji.