/  2016-2017   /  Czytanie zbliża

Czytanie zbliża

Co roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbywa się Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. To największa akcja w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Kampania stawia sobie za cel promocję czytelnictwa, mądre wychowanie przez czytanie, budowanie więzi między rodzicem a dzieckiem, wypracowanie dobrych nawyków w rodzicielstwie, rozbudzanie wyobraźni i rozwój intelektualny dzieci, kreowanie dobrych wzorców i przybliżenie ich tym, których los pozbawił pozytywnych przykładów do naśladowania. W tym roku Tydzień Czytania odbywa się pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”. W szkole Tydzień Czytania Dzieciom jest od 12 lat stałym wydarzeniem kulturalnym, w którym uczestniczy społeczność szkolna i lokalna. Do akcji włączają się zaproszeni goście, dyrekcja i pracownicy szkoły oraz rodzice. Zwykle goście odwiedzali dzieci w czasie zajęć, czytając im kilka minut. W tym roku zmieniliśmy nieco konwencję spotkania. Będzie to Poranek czytelniczy. Zaproszeni goście wystąpią wspólnie przed dziećmi z klas młodszych. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością: zastępca Burmistrza Miasta Płońsk pani Teresa Kozera, Wicestarosta Płoński pani Anna Dumińska – Kierska, starszy asystent ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE Płońsk pani Anna Ozimkiewicz, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku pani Renata Grabowska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Płońsku pan Jarosław Chyliński, komendant Powiatowej Komendy Policji w Płońsku pan Jarosław Brzozowski, zastępca ordynatora oddziału dziecięcego szpitala w Płońsku pani Małgorzata Popłonkowska, pani Dorota Fryszkiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Płońsku, rodzice: Małgorzata Jędraszczak i Ilona Przedpełska. Lokalne media reprezentowali: pani Katarzyna Rólka z Extra Płońsk i pan Janusz Popłonkowski z radia Płońsk. Szkołę Podstawową nr 3 w Płońsku reprezentował pan Mariusz Gajewski nauczyciel muzyki oraz uczennice Alicja Koper z kl.3d, Aleksandra Zabłocka z kl.3a i Nikola Patyk z kl. 3b. Zaproszeni goście przeczytali uczniom fragmenty literatury dziecięcej.