/  2014-2015   /  Chór szkolny na wycieczce

Chór szkolny na wycieczce

W poniedziałek 8 czerwca 2015r. członkowie chóru szkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku wraz z opiekunem p. Danutą Krysiak, w ramach nagrody za całoroczny trud, udali się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Płocku.Ten malowniczy obszar jest ogólnodostępnym miejscem aktywnej rekreacji mieszkańców Płocka, a także województwa mazowieckiego. Naturalne środowisko wysokiej skarpy wiślanej stwarza korzystne warunki dla hodowli dzikich zwierząt, w tym gatunków najrzadszych, prezentowanych w nielicznych ogrodach zoologicznych. Aktualnie hodowanych jest tu ponad 300 gatunków zwierząt, w tym wiele cennych okazów, rzadko spotykanych w innych ogrodach. Część z nich ZOO otrzymuje w ramach programów hodowli gatunków zagrożonych wyginięciem i przynależności do Europejskiego Związku Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Uczestnicy wycieczki mogli obejrzeć wszystkie zwierzęta znajdujące się na terenie Ogrodu Zoologicznego, a także wzięli udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników, obcujących na co dzień z mieszkańcami tego miejsca. Oprócz wiedzy podstawowej z zakresu biologii czy systematyki gatunków, poprzez  spotkanie z „żywą przyrodą”, uczniowie pozyskali wiedzę o przedstawicielach niektórych gatunków, a nawet mogli zobaczyć z bliska  i dotknąć niektóre z nich. Osoba prowadząca zajęcia odpowiedziała na dociekliwe pytania dotyczące oglądanych zwierząt. Nie obyło się również bez akcentu muzycznego. Jak przystało prawdziwemu chórowi, uczestnicy wycieczki, w drodze powrotnej śpiewali piosenki ze swojego repertuaru przy wtórze gitarowego akompaniamentu nauczyciela muzyki. To była niezapomniana wyprawa, a wszystkim  chórzystom towarzyszył dobry nastrój.