/  2015-2016   /  Bezpieczne wakacje-spotkanie z przedstawicielami Policji

Bezpieczne wakacje-spotkanie z przedstawicielami Policji

Dnia 20 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać dzieci w czasie letniego wypoczynku, którą poprowadzili sierż.szt. Monika Drzewaszewska i st. asp. Jarosław Trębski przedstawiciele z Powiatowej Komendy Policji w Płońsku. Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą,, na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego. Goście rozmawiali z uczniami na temat, jak bezpiecznie spędzić czas wolny i ustrzec się przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Przypomnieli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, w podróży, omówili jak zachować się, gdy zaczepi dzieci obca osoba lub gdy się zgubią. Policjanci przestrzegali również  przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Życzyli uczniom wesołych i słonecznych wakacji oraz miłych i bezpiecznych powrotów.