/  2014-2015   /  Bajkowy Dzień Dziecka w SP3

Bajkowy Dzień Dziecka w SP3

Dnia 1 czerwca 2015- bajkowy Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. W tym roku, z okazji Dnia Dziecka, na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku czekała miła niespodzianka! Sala gimnastyczna przemieniła się, za sprawą pięknej scenografii, w baśniowy las. A wszystko to za sprawą twórczej inwencji rodziców i nauczycieli, którzy przygotowali przedstawienie pt. „Witajcie w naszej bajce”. Przed występem, dyrektor szkoły pani Teodozja Gorlewska złożyła życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta. Serdeczne słowa skierował do uczniów obecny na uroczystości, przewodniczący Rady Rodziców pan Jacek Przybylski. Te ciepłe słowa wprowadziły wszystkich w radosny nastrój, który pogłębił się jeszcze podczas inscenizacji będącej efektem współpracy rodziców i nauczycieli w ramach realizacji programu „Szkoła współpracy”. Rodzice i nauczyciele  wcielili się w postacie z różnych bajek. Mali widzowie z zapartym tchem i z niecierpliwością oczekiwali kolejnych aktorów, którzy pojawiali się na scenie. Każda rola odegrana została wyjątkowo i oryginalnie. Doskonałą grę rodziców i nauczycieli podkreślały  wspaniałe kostiumy, rekwizyty i piosenki. Zgromadzona publiczność bawiła się doskonale. Próby do przedstawienia trwały miesiąc, odbywały się popołudniami, w tajemnicy przed dziećmi. Jednak wysiłek osób biorących udział w imprezie został zrekompensowany uśmiechami dzieci i fantastyczną atmosferą podczas spektaklu. Po gromkich brawach aktorzy  bisowali, wspólnie z publicznością kilkakrotnie zaśpiewali finałową piosenkę „Moja fantazja”. Uroczyste spotkanie zakończył słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim rodzicom biorącym udział w przygotowaniu Dnia Dziecka. Miłe chwile utrwalą w pamięci fotografie i film, który powstał dzięki staraniom wiceprzewodniczącej Rady Rodziców, pani Małgorzaty Jędraszczak. Przedstawienie przygotowano pod kierunkiem nauczycieli : Katarzyny Jatkowskiej i Beaty Gorzkiewicz. W inscenizacji udział wzięli rodzice:

Krasnal I – Paweł Ziółkowski Id

Krasnal II – Zbigniew Maraszek IIa, IVd

Koziołek Matołek – Alina Kamasa IIIa

Wróżka – Iwona Zmysłowska IIe

Babcia – Joanna Baranowska IIc

Czerwony Kapturek – Agnieszka Świętochowska IIc

Jaś – Jarosław Goldberg IIIa

Małgosia – Sylwia Domańska IVd

Kopciuszek – Anna Gołębiowska Id

Ptaszek – Dorota Ciska Ia

Leśniczy – Maciej Wierzchowski Is

Baba Jaga – Joanna Sawko Id

Książę – Waldemar Jędraszczak IIa, IVd

Narrator – Katarzyna Rychlicka – Maraszek IIa, IVd

Kostiumy i scenografia – Beata Pozorek Ia, IIb

Nauczyciele wystąpili jako:

Krasnal III – Joanna Jabłońska

Kot w butach – Milena Jakubiak

Śnieżka – Agnieszka Sabalska

Przedstawienie „Witajcie w naszej bajce” zainaugurowało Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który odbywa się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku już po raz dziesiąty. W ten niekonwencjonalny sposób rodzice i nauczyciele chcieli zachęcić uczniów do czytania książek.