/  2011-2012   /  Apel wolontariat 2011

Apel wolontariat 2011

W dniach 12-16.12.2011 w naszej szkole obchodziliśmy ,,Szkolny Tydzień Wolontariatu”. W ramach obchodów zostały zorganizowane różne akcje charytatywne, których celem była pomoc materialna zarówno potrzebującym uczniom naszej szkoły jak też innym dzieciom i zwierzętom ze schroniska. Organizacją ,,Szkolnego Tygodnia Wolontariatu” zajmowały się panie: Monika Mączyńska, Aldona Gutowska, Zofia Lewandowska, a koordynacją pani pedagog Anna Żabowska. Uczennice klasy VIa Iza Górecka i Krystyna Banaszewska przygotowały plakat informujący o akcji ,,Pomóżmy zwierzętom ze schroniska przetrwać zimę”, a Pani Monika Mączyńska przygotowała gazetkę ,,Kocham. Dlatego Pomagam”. W dniu 16.12 br. odbył się apel podsumowujący nasze działania, w którym uczestniczyły nasze absolwentki – wolontariuszki ,,Szlachetnej Paczki” działające w Stowarzyszeniu Wiosna – uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku. Wolontariuszki przedstawiły uczniom idee ,,Szlachetnej Paczki” opowiedziały o swojej drodze do wolontariatu i zachęcały uczniów do bezinteresownego pomagania innym. Apel prowadziła pani pedagog Anna Żabowska. Podczas apelu uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmów prezentujących pracę wolontariuszy w szpitalach, hospicjach dla dzieci, schroniskach dla zwierząt, a także podczas usuwania skutków klęsk żywiołowych, czy też podczas organizacji akcji ,,Szlachetna Paczka”. Pani pedagog podziękowała tym uczniom, którzy w ramach wolontariatu pracowali na rzecz fundacji ,,Dziewczynka z Zapałkami” i wręczyła dyplomy Elżbiecie Walczak, Krystianowi Frączakowi, Jakubowi Rachockiemu, Franciszkowi Cieślukowi, Damianowi Faderewskiemu i Kamilowi Bartczakowi.