/  2014-2015   /  Apel upamiętniający X Rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła

Apel upamiętniający X Rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła

W drugi dzień rekolekcji wielkopostnych tj. 25.03.2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku pod opieką wychowawców i nauczycieli udali się na Eucharystię do Kościoła. Katecheci przygotowali oprawę liturgiczną, w której dzieci aktywnie uczestniczyły. Całość nabożeństwa wzbogacił śpiew Scholi parafialnej. Po powrocie ze Mszy Świętej uczniowie uczestniczyli w uroczystym apelu upamiętniającym X Rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II przygotowanym pod kierunkiem p. Moniki Mączyńskiej i p. Aldony Gutowskiej.  Apel ten miał wyjątkowy charakter, bo i Osoba, której dotyczył  była wyjątkowa. W pierwszej części uroczystości mali aktorzy zaprezentowali fragmenty listów Św. Jana Pawła II skierowane do dzieci. W drugiej części odbył się uroczysty koncert ku czci Wielkiego Świętego zaprezentowany przez Chór Szkolny, prowadzony przez p. Danutę Krysiak. Po apelu klasy VI uczestniczyły w spotkaniu z opiekunem i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku. Goście przedstawili prezentację multimedialną, prezentującą sylwetkę patrona szkoły Bolesława Chrobrego oraz zalety swojej szkoły i zachęcali, by dalszą edukację kontynuować właśnie w tej szkole. Następnie poinformowali  o Dniu Otwartym, który planowany jest na 08.04.2015r.  W dalszej części spotkania Pani wicedyrektor Marzanna Szacherska zapoznała uczniów klas VI z procedurami i przebiegiem sprawdzianu po szkole podstawowej, do którego szóstoklasiści przystąpią w dniu 01.04.2015r. Za wszystkich  trzymamy kciuki !