/  2015-2016   /  Zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego

Zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego

Dnia 10.09.2015r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Płońsku odbyło się spotkanie klas pierwszych z przedstawicielami policji i Grupy PSB- Mrówka. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz instruktaż bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały policjantów, którzy udzielili rad jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Dzieci dostały od policjantów i przedstawicieli Grupy PSB- Mrówka odblaskowe opaski na rękę i breloczki. Następnie wszyscy pierwszoklasiści wybrali się na spacer do pobliskiego przejścia dla pieszych. Tam klasa I a wraz z policjantem i maskotką „Mrówką” zaprezentowali prawidłowe przechodzenie przez ulicę.

.