/  2014-2015   /  Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca 2015 roku  po raz ostatni zabrzmiał dzwonek w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się w sali sportowej szkoły o godzinie 900 powitaniem wszystkich uczniów, ich rodziców i nauczycieli przez Panią Dyrektor Teodozję Gorlewską. Po ceremonii wprowadzenia sztandaru wszyscy wspólnie zaśpiewali hymn państwowy oraz hymn szkoły. Następnie przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor oraz zaproszeni goście: wiceburmistrz miasta – pani Teresa Kozera i przewodniczący Rady Rodziców –  pan Jacek Przybylski. Ci, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce wpisali się do Złotej Księgi, a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne.  Wręczono również nagrody książkowe uczniom klas VI i nagrody Dyrektora Szkoły. Podziękowania otrzymali  sponsorzy szkoły – pan Marcin Stasiak i pan Hubert Kalman z firmy HM TRANS oraz pan Sławomir Jarosławski i pan Artur Wodzyński z firmy America Store. Po przekazaniu sztandaru przedstawicielom klas piątych odchodzący z naszej szkoły uczniowie klas szóstych złożyli ślubowanie, a ich przedstawicielka Nicole Akpang wygłosiła podziękowanie całej społeczności szkolnej. Uczniowie kl. VIs przekazali flagę klasy sportowej swoim następcom – klasie Is. Najlepsi sportowcy otrzymali pamiątkowe statuetki. Po wyprowadzeniu sztandaru rozpoczęła się część artystyczna. Gościem specjalnym uroczystości był nowojorski artysta Barry Salone. Piosenkarz wykonał cztery słynne utwory, wzbudzając swoim wystąpieniem aplauz publiczności. Na zakończenie mogliśmy usłyszeć absolwentkę naszej szkoły Kingę Winczewską we wzruszającej piosence Sylwii Grzeszczak.

Pani Dyrektor pożegnała wszystkich zebranych życząc udanych i bezpiecznych wakacji.