/  2014-2015   /  Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej

Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej

04.02.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się 4 godzinne zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy IV c i IV d. Przeprowadzone przez wykwalifikowanego pielęgniarza pana Rafała Zubę, miały w atrakcyjny sposób zaznajomić uczniów z udzielaniem pierwszej pomocy poszkodowanym, a tym samym przygotować do egzaminu na kartę rowerową. Uczniowie mieli wczuć się w rolę świadków wypadku drogowego, udzielić pierwszej pomocy, wezwać służby ratunkowe, ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, przeprowadzić resuscytację, zabandażować ranę i unieruchomić złamaną kończynę. Dowiedzieli się również jak właściwie reagować w przypadku omdlenia, krwotoku, ataku epilepsji czy też porażenia prądem. Każdy z uczniów biorących udział w zajęciach miał możliwość samodzielnie przeprowadzić poszczególne zadania.