/  2014-2015   /  Zajęcia profilaktyczne „Mów do mnie sercem!”

Zajęcia profilaktyczne „Mów do mnie sercem!”

26 listopada 2014 roku w  Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku odbyły się zajęcia profilaktyczne dla 6 klas. Tematem przewodnim była komunikacja. Przeprowadził je, w dość nietypowy sposób pan Marek Wąsik, który pracuje w Centrum Szkolenia Profilaktycznego w Krakowie. Zaskakujące było to, że do osoby wybranej do odpowiedzi  rzucał piłkę. Okazało się, że jest to bardzo dobry sposób na „przełamanie” nieśmiałości ucznia. Pan Marek zapoznał uczniów z „językiem żyrafy”, który polegał na dosłownym wyrażaniu swoich uczuć za pomocą dopełnienia słów: czuję… kiedy… ponieważ… oczekuję… . Dzieci poznały także pozycje, które określają nasze wewnętrzne uczucia. Odegrano kilka ciekawych scenek na temat sposobów przełamywania nieśmiałości u ludzi. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i chętnie uczestniczyli w warsztatach, odniosły one sukces. Wszyscy nie tylko byli uśmiechnięci, ale jeszcze długo zajęcia były tematem dyskusji na szkolnych korytarzach.