a
Image Alt

SP3

  /  Aktualności   /  2018-2019   /  Zajęcia laboratoryjne ze studentami Akademii Medycznej w Warszawie

Zajęcia laboratoryjne ze studentami Akademii Medycznej w Warszawie

Dnia 27 listopada 2018r. uczestnicy szkolnych zajęć unijnych projektu „Rozwijamy umiejętności, potęgujemy zdolności, dodajemy pewności” brali udział w ćwiczeniach laboratoryjnych „Z prądem krwi” przygotowanych przez studentów AM. Warsztaty obejmowały prowadzenie obserwacji mikroskopowych i preparatów składników krwi, budowy naczyń krwionośnych i chorób płuc. Poznawali przyczyny tworzenia się miażdżycy, samodzielnie mierzyli ciśnienie krwi i udzielali pierwszej pomocy. Studenci przygotowali również piramidę pokarmową, zwracali uwagę na zrównoważoną dietę i zachowania chroniące zdrowie, bo zdrowe serce to „mocna pompa” człowieka.