Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2007-2008   /  Z wizytą bożonarodzeniową w Domu Pomocy Społecznej w Karolinowie

Z wizytą bożonarodzeniową w Domu Pomocy Społecznej w Karolinowie

Boże Narodzenie to czas serdecznych życzeń połączonych ze wzruszeniami. Ludzie starają się pomagać innym i sprawiać im radość. Dnia 20 grudnia 2007 roku uczniowie klasy Ib Szkoły Podstawowej Nr 3 w Płońsku wraz z wychowawcą Panią Krystyną Milewską odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Karolinowie. W pięknym, nowoczesnym obiekcie uczniów i opiekunów powitała Pani Dyrektor placówki wraz z mieszkańcami.

Uczniowie w stosownych do okoliczności strojach zaprezentowali montaż słowno – muzyczny na temat: „Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”. Pokazali, że doceniają tradycje bożonarodzeniowe i chcą sprawić radość innym, którzy z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności nie mogą samodzielnie funkcjonować. Następnie złożyli mieszkańcom domu życzenia świąteczne i wręczyli samodzielnie wykonane upominki – kolorowe gwiazdy. Ciekawym punktem wizyty było wspólne śpiewanie kolęd np. „Lulajże, Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”, „W żłobie leży”.

Pierwszoklasiści zwiedzali budynek, w Którym są nowocześnie urządzone świetlice, pracownie terapii zajęciowej, sale rehabilitacyjne i jadalnia. Odwiedzali także mieszkańców domu w ich pokojach mieszkalnych, które były już przystrojone świątecznie.

Serdeczne przyjęcie i prezent od pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Karolinowie w postaci własnoręcznie wykonanej choinki z makaronu na długo pozostaną w pamięci dzieci i ich opiekunów.

.