/  2012-2013   /  X edycja Powiatowych Konkursów Ortograficznych

X edycja Powiatowych Konkursów Ortograficznych

Dnia 15 maja 2013r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbyła się X edycja Powiatowych Konkursów „Ortograficzne Potyczki klas III” oraz „Mistrz Ortografii klas V”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Płońsk oraz Mazowiecki Kurator Oświaty. W finale wzięło udział 64 uczestników klas V z 24 szkół powiatu płońskiego. W klasach III do konkursowych zmagań przystąpiło 85 uczestników z 30 powiatowych szkół.

Wśród zaproszonych gości obecni byli : Burmistrz Miasta p. Andrzej Pietrasik, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej UM p. K. Mikołajewska, prezes Banku Spółdzielczego w Płońsku p. Teresa Kudlicka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej p. Bożena Kaliściak, proboszcz parafii św. Michała Archanioła ksiądz Edmund Makowski, przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Klimczewska, sponsorzy oraz rodzice. Nagrody dla laureatów i wyróżnionych ufundował Bank Spółdzielczy w Płońsku, który od wielu lat wspiera finansowo nasze konkursy. Burmistrz Miasta przekazał nagrody książkowe dla zwycięzców obu konkursów. Honorowym gościem była znana aktorka i autorka książek dla dzieci – p. Laura Łącz, która swoim występem uświetniła jubileuszową edycję konkursów. Skierowała do wszystkich uczestników serdeczne słowa oraz barwnie opowiedziała o swojej pracy.

Po ogłoszeniu zwycięzców ortograficznych pojedynków i wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy oraz goście zostali zaproszeni na degustację tortu. Słodkim poczęstunkiem zakończyła się X edycja Powiatowych Konkursów Ortograficznych.

Tegorocznymi laureatami zostali:

1. Magdalena Wiśniewska SP Goławin
  2. Milena Kowalska SP Kodłutowo
  3. Piotr Piwowar SP3 Płońsk
  4. Marta Grzymkowska SP Baboszewo

Klasy V

1. Dominik Klepczyński SP Sochocin
  2. Aleksandra Piotrowska SP Grodziec
  3. Kacper Adamkiewicz SP Nacpolsk
  4. Aleksandra Maraszek SP3 Płońsk

Wyróżnienia otrzymali:

1. Justyna Zakrzewska SP Lisewo
  2. Beata Macioszek SP Siedlin
  3. Julia Banaszek SP Kamienica

Klasy V

1. Dawid Odolczyk SP Baboszewo
  2. Karolina Ziębińska SP Dzierzążnia
  3. Kinga Pawłowska SP Dzierzążnia
  4. Weronika Wiśniewska SP Nowe Kucice

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!