/  2007-2008   /  Wyniki Konkursu Recytatorskiego ” Był sobie wiersz”

Wyniki Konkursu Recytatorskiego ” Był sobie wiersz”

W dniach 10 i 11 kwietnia 2008r. odbyła się w naszej szkole V edycja konkursu recytatorskiego „Był sobie wiersz”. Szkolny konkurs recytatorski jest integralną częścią ogólnopolskiej akcji , w której uczestniczy nasza szkoła – „Cała Polska czyta dzieciom”. Jego celem jest:

• Rozwijanie umiejętności i talentów uczniów;
  • Rozwijanie aktywności twórczej i pobudzanie kreatywności uczniów;
  • Zachęcanie do poznawania poezji ze szczególnym uwzględnieniem twórczości polskich poetów; Propagowanie literatury dla dzieci.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z klas zerowych oraz uczniowie klas nauczania zintegrowanego. Ogółem w eliminacjach szkolnych udział wzięło 49 uczniów.
Konkurs stał się już tradycją naszej szkoły a jego uczestnicy od dawna systematycznie przygotowywali się do zaprezentowania swoich zdolności i umiejętności. Mali artyści pokazali wysoki poziom artystyczny. Na uwagę zasługiwały również ciekawe i oryginalne stroje, właściwie dobrane do repertuaru. W tym roku uczestnicy konkursu zaczerpnęli utwory do recytacji z klasyki dziecięcej literatury. Szczególnym uznaniem cieszyły się wiersze J. Brzechwy, ale warto podkreślić, że uczniowie sięgnęli również do twórczości J. Siwek, E. Sidorowicz-Adamskiej oraz M. Kielińskiej.

Komisja konkursowa przyznała 4 główne nagrody. Otrzymali je:

• Julia Skonieczna ucz. kl. 1a za wiersz „Sum” J. Brzechwy
  • Kinga Domańska ucz. kl. 1d za wiersz „Dziwna przygoda” D. Gellner
  • Aleksandra Bartkowska ucz. kl. 1e za wiersz „Kwoka” J. Brzechwy
  • Michał Szymański ucz. kl. 3d za wiersz „Kwoka” J. Brzechwy

O wysokim poziomie artystycznym uczestników świadczy fakt przyznania aż 17 wyróżnień, które otrzymali:

• Natalia Sosińska ucz. kl. 0a za wiersz „Żuk” J. Brzechwy
  • Dagmara Wasiak ucz. kl. 0b za wiersz „Entliczek-pentliczek” J. Brzechwy
  • Julia Kantorowska ucz. kl. 0c za wiersz „Chrzan” J. Brzechwy
  • Alicja Nowakowska ucz. kl. 1a za wiersz „Entliczek-pentliczek” J. Brzechwy
  • Małgorzata Stankiewicz ucz. kl. 1b za wiersz „Kanarek” D. Gellner
  • Kordian Antosik ucz. kl. 1c za wiersz „Plama” E. Sidorowicz-Adamskiej