/  2011-2012   /  Współpraca z Fundacją Dziewczynka z Zapałkami

Współpraca z Fundacją Dziewczynka z Zapałkami

Od dwóch lat nasza Szkoła współpracuje z Fundacją Dziewczynka z Zapałkami. Podczas czterech weekendów wiosną 2010r.i trzech jesienią 2011. uczniowie klas V i VI naszej szkoły uczestniczyli w akcji wolonataryjnej na rzecz dzieci ubogich i zagrożonych patologią organizowanej przez Fundację Dziewczynka z Zapałkami. Terenem działań naszych wolontariuszy był market Carrefour, w którym dzieci pełniły trzygodzinne dyżury. Podczas akcji uczniowie mieli zapewnioną opiekę ze strony pracownika Fundacji oraz przerwę na posiłek. W czasie akcji uczniowie pomagali klientom pakować zakupy oraz  ofiarowują baśniowe zapałki jako symbol Fundacji, zbierając fundusze na działalność fundacji, czyli wakacyjne wyjazdy, ferie zimowe i dopłaty do bieżących potrzeb niezamożnych dzieci z wielu miast Polski. Podczas dwóch pierwszych weekendów nasza wspólna akcja zaowocowała kwotą 3.108,53 złotych. Kolejne weekendy przyniosły podobne kwoty zebranych środków, a wolontariusze, którzy zebrali najwięcej pieniędzy otrzymały upominki od organizatorów w postaci gier, słodyczy i koszulek z logo Fundacji. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania od Prezesa Fundacji. W dyżurach, które odbyły się w Carrefourze, uczestniczyło 20 uczniów. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie z klasy Vd, VId, IVd, Ve, VIb, VIa. W nagrodę za uczestnictwo w akcji piętnaścioro chętnych uczniów podczas wakacji wyjechało do Łodzi na tygodniowy obóz wolontaryjny. Wszyscy wolontariusze i opiekun uczniów pedagog szkolny – Anna Żabowska otrzymali dyplomy i podziękowania od Fundacji.