/  2012-2013   /  Widowisko muzyczne pt. „Opowieść wigilijna”

Widowisko muzyczne pt. „Opowieść wigilijna”

W dniu 14 grudnia 2012 r. o godz. 10.00 ok. 200 uczniów z naszej szkoły ( uczniowie klas V i VI) obejrzało transmisję na żywo widowiska muzycznego pt. „Opowieść wigilijna” z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Było to możliwe dzięki zaproszeniu, jakie otrzymaliśmy od Telewizji Polskiej, w ramach nowatorskiego projektu „Internetowy Teatr TVP dla szkół”. Ideą tego projektu jest tworzenie jak najszerszego dostępu do wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie. Bożonarodzeniowa opowieść w ciekawej adaptacji i reżyserii Rafała Sisickiego bardzo zainteresowała naszych uczniów. Oprócz przedstawienia teatralnego mogli oni także posłuchać rozmów z aktorami i samym reżyserem.

Było to dla całej społeczności szkolnej nowe i bardzo ciekawe doświadczenie, które na pewno zaszczepiło w odbiorcach zamiłowanie do sztuki ambitnej i wartościowej.