a
Image Alt

SP3

  /  Aktualności   /  2018-2019   /  Warsztaty wiedzy o społeczeństwie.

Warsztaty wiedzy o społeczeństwie.

Uniwersytet Warszawski i Kancelaria Senatu RP zapraszają 8b ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku na kolejne warsztaty wiedzy o społeczeństwie.

To już kolejna wizyta klasy 8b ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku w Senacie. Tym razem Pani dr Katarzyna Rychlicka-Maraszek z Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z z Kancelarią Senatu RP przygotowała dla naszych uczniów bardzo ciekawe i twórcze warsztaty „Rządy i rządzeni”. Uczniowie mieli okazję w tak wyjątkowym miejscu poznać zasady procedowania ustaw i przebieg procesu legislacyjnego, zaś zwieńczeniem warsztatów było zdobycie umiejętności podziału mandatów metodą d’Hondta w proporcjonalnym systemie głosowania. Poruszali się po poznanych podczas poprzedniej wizyty salach i korytarzach polskiego Parlamentu. Młodzież skorzystała z rzadkiej sposobności przyjrzenia się pracy senatorów oraz rozmowy z Przewodniczącym Komisji Kultury, senatorem Jackiem Fedorowiczem.

Celem warsztatów jest wychowanie świadomych i odpowiedzialnych obywateli – mówi Anna Kaczmarska, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

Dopełnieniem wycieczki była lekcja muzealna w Muzeum Więzienia Pawiak. Ten wstrząsający fragment naszej historii stanowi podstawę wiedzy każdego patrioty.

Mamy nadzieje, że organizacja wycieczek we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim (także z Wydziałem Chemii) czy Akademią Medyczną podnosi znacząco atrakcyjność procesu nauczania, wzbogacają wiedzę i zapadają w pamięć na lata – podkreśla organizatorka takich wyjazdów, wychowawca klasy Teresa Sychowicz.