/  2020/2021   /  Uroczyste poświęcenie sztandaru i pamiątkowej tablicy

Uroczyste poświęcenie sztandaru i pamiątkowej tablicy

Na tę ważną doniosłą chwilę społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku czekała z niecierpliwością od dawna. W ostatnią niedzielę wakacji, 30 sierpnia 2020 r., na Mszy Świętej o godz. 11.30 w Parafii pw. Świętego Ojca Pio w Płońsku, rozpoczęła się uroczystość poświęcenia nowego sztandaru oraz wymownej pamiątkowej tablicy ufundowanej przez pracowników szkoły z okazji 75 – lecia jej istnienia. Mszę Świętą koncelebrowali: Ksiądz Proboszcz Tomasz Markowicz oraz Ksiądz Kanonik Edmund Makowski. W kaplicy zgromadzili się honorowi goście: z ramienia Organu Prowadzącego, Burmistrz Miasta Płońsk, pan Andrzej Pietrasik, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, przedstawiciel Rady Rodziców – pani Katarzyna Kamińska, uczniowie, absolwenci, okoliczni mieszkańcy. Podczas Mszy Świętej Pani Dyrektor Teodozja Gorlewska zwróciła się z prośbą do Księdza Proboszcza o poświęcenie nowego sztandaru szkoły i pamiątkowej tablicy. Nowy sztandar będzie tworzył kolejne ogniwo do bogatego dziedzictwa ponad 75 – letniej historii naszej placówki. Sztandar dla społeczności szkolnej to symbol Polski, narodu, znak Małej Ojczyzny i jej najbliższego otoczenia. Pamiętając o jego wymowie, należy okazywać mu cześć i godnie mu służyć.
Ksiądz Proboszcz Tomasz Markowicz w swojej homilii skierowanej do społeczności szkolnej i zgromadzonych gości podkreślił, że w życiu człowieka najważniejsze wartości to: BÓG, HONOR, OJCZYZNA, NAUKA i podążanie drogą wiary i prawdy.