a
Image Alt

SP3

  /  Aktualności   /  2018-2019   /  „Tutaj zawsze byliśmy wolni”

„Tutaj zawsze byliśmy wolni”

2 grudnia 2018 r. po Mszy Świętej o godz. 11.30 w kaplicy parafii pw. Św. Ojca Pio w Płońsku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótkie przedstawienie słowno-muzyczne pt. „Tutaj zawsze byliśmy wolni”. Wydarzenie to miało związek ze zbliżającą się 151 rocznicą urodzin Józefa Piłsudskiego i trwającymi obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Usłyszeliśmy recytację wierszy „Kto ty jesteś?” i „Kim też ja będę?” Władysława Bełzy oraz „Pieśń o fladze” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu uczniów naszej szkoły: Zuzanny Sabalskiej, Jana Golacika i Dawida Szczepańskiego. Moc wzruszeń uczestnikom przedstawienia dostarczyło również wykonanie najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych i żołnierskich w interpretacji Matyldy Łukasiewicz i szkolnego chóru.