/  Aktualności   /  2018-2019   /  Talerz pełen zdrowia

Talerz pełen zdrowia

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku od wielu lat aktywnie promuje zdrowy styl życia. Cała społeczność szkolna dba o to, żeby wyrobić w dzieciach i młodzieży prawidłowe nawyki żywieniowe oraz przekonania, które pozwolą im cieszyć się zdrowym i długim życiem. Podejmowane działania wielokrotnie spotykały się z aprobatą i wsparciem merytorycznym ze strony Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

W dniu 18.01.2019r. odbyło się spotkanie klas I-VI z panią Anną Ozimkiewicz, pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płońsku, która zapoznała uczniów z zasadami zdrowego odżywiania. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość obejrzenia ciekawej prezentacji i filmów edukacyjnych oraz wysłuchali prelekcji pt. „Talerz zdrowia” dotyczącej właściwego zbilansowania diety. Pani Ozimkiewicz podkreśliła również znaczenie aktywności fizycznej dla zachowania zdrowia oraz picia niegazowanej wody mineralnej. Uświadomiła uczniom, że popularne napoje energetyzujące czy gazowane, po które tak chętnie sięgają uczniowie nie są zdrowe. Dostarczają bowiem organizmowi zbyt dużej ilości cukru, co prowadzić może do wielu schorzeń. Podczas rozmowy uczniowie stwierdzili, że prowadzenie zdrowego stylu życia nie jest trudne. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, dbać o odpowiednio zbilansowaną dietę i codzienną aktywność fizyczną, by cieszyć się dobrym samopoczuciem i zapobiec rozwojowi wielu groźnych chorób.